Wszystko na temat olejowania włosów

Jednym z bardziej interesujących zabiegów do włosów, który powoduje zwiększenie ich sprężystości, wyraźnej poprawy ich wyglądu, a także poprawy kondycji każdego włosa, jest olejowanie.

Cały zabieg opiera się na odpowiednim wcieraniu wybranego olejku we włosy. Jest to nie tylko jedna z lepszych kuracji je uzdrawiających, ale także świetny sposób na relaks i masaż całej głowy. Zabieg olejowania jest więc idealnym sposobem poprawy stanu włosów zniszczonych, a także łamliwych i bardzo matowych.

Zalety z zabiegu olejowania włosów

Uniwersalność wspomnianego zabiegu polega na tym, iż jest on odpowiedni dla każdego rodzaju włosów. Jeżeli są one mocno zmatowione, kuracja przywróci im ich naturalny blask. Zwiększy również połysk i poprawi widoczność refleksów. Z kolei suche i łamliwe włosy staną się znowu bardziej elastyczne i przede wszystkim odżywione.

Włosy zostaną odpowiednio nawilżone, a w dotyku wyróżni je niespotykana dotąd miękkość. Jeżeli mają one także tendencję do wypadania, po takiej kuracji z pewnością zmniejszy się ich ilość na szczotce po czesaniu. Również samo rozczesywanie przestanie sprawiać ogromne problemy. Odbudowa struktury każdego pojedynczego włosa to nie mit. Dzięki olejowaniu fryzura nabierze objętości i zdrowego wyglądu. Tyczy się to także włosów farbowanych.

Wybór odpowiedniego olejku

Na rynku obecne jest wiele rodzajów olejków. W zależności od typu włosów, a także dręczących ich przypadłości, warto przejrzeć dostępną ofertę i wybrać najlepszy olejek dla siebie. Można skorzystać zarówno ze standardowych olei, jak i również tych wzbogaconych o dodatkowe właściwości z wyciągów ziołowych, czy olejków eterycznych. Jeżeli głównym problemem jest przetłuszczanie się włosów, wtedy najlepiej będzie zastosować oliwę z oliwek, oleje sezamowe, czy winogronowe.

Wszystko na temat olejowania włosów

W przypadku włosów zniszczonych i suchych sprawdzi się natomiast olej migdałowy, arganowy albo kokosowy. Jeżeli na głowie pojawia się łupież, pozbycie się tej przypadłości będzie skuteczniejsze dzięki olejkowi z drzewa herbacianego. Kiedy jednak włosy zwyczajnie wypadają i rozdwajają się ich końcówki, dobrym środkiem okaże się olejek rycynowy.

Prawidłowe olejowanie włosów

Jest to raczej kwestia indywidualna. W zależności od osobistych preferencji można nakładać olejek na włosy suche, bądź zwilżone. Wcieranie olejku następuje zazwyczaj od nasady włosów lub interesant skupia się tylko na ich końcówkach. Najlepszą porą na wykonanie kuracji jest kilka godzin przed myciem włosów.

Po nałożeniu oleju warto założyć czepek i owinąć głowę ręcznikiem. Ciepło spowoduje lepsze wchłonięcie się składników odżywczych w głąb skóry i włosów. Następnie należy dokładnie umyć głowę letnią wodą z pomocą szamponu. Najlepsze efekty uzyskuje się przy regularnym stosowaniu olejków dwa razy w tygodniu.

Najczęściej popełniane błędy

Głównym błędem osób początkujących jest nakładanie zbyt dużej ilości olejku na włosy. Jest to powodem powstawania dodatkowych trudności z pozbyciem się olejku z głowy. Włosy mogą zatem stać się bardziej tłuste, a przez to również oklapnięte. Nie powinno się ponadto trzymać wybranego oleju zbyt długo na swoich włosach. Przesada w tym kierunku może przynieść efekty odwrotne i osłabienie włosów aż po ich nadmierne wypadanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here